Projektowanie wzorów

Ofertę projektowania wzorów kierujemy do producentów i dystrybutorów posiadających własne kolekcje tkanin, tapet czy innych produktów głównie z branży wyposażenia wnętrz jak i odzieżowej. Jesteśmy też otwarci na inne realizacje. Z naszej pracowni wychodziły również tak odległe projekty jak wzory folii na kwiaty jak i projekty dywanów z sukna góralskiego.
Do każdego zlecenia podchodzimy z należytą uwagą, pilnie słuchając potrzeb klienta. Zaglądamy co dzieje się w otoczeniu konkurencyjnym danego produktu. Definiujemy razem z klientem najistotniejsze informacje dotyczące projektu. Określamy jego cechy charakterystyczne, ramy w których będziemy mogli się poruszać. Dzięki temu produkt trafi do właściwego odbiorcy i na właściwą półkę. Ważna jest też dla nas optymalizacja kosztów produkcji i jakości gotowego produktu. O poszczególnych etapach projektowania można przeczytać tutaj – proces projektowania
Zajmujemy się głównie takimi projektami jak

Wzory tkanin drukowanych

W projekcie finalnym stosujemy zazwyczaj dwie odrębne gamy kolorystyczne podane według próbnika Pantone. Na życzenie klienta wzór może być też rozseparowany na poszczególne kolory i możemy też opracować także więcej palet kolorystycznych.

Wzory tkanin pościelowych

W tym przypadku oprócz działań takich jak w tkaninach drukowanych, bierzemy też pod uwagę wygląd całego produktu i jak najlepsze wykorzystanie wzoru podczas szycia produktów pościelowych. Wzór może być tak zaprojektowany, że na przykład poduszki mogą mieć inny wygląd niż kołdra mimo, że szyte są z tego samego wzoru. Projektujemy też tkaniny w koordynatach, czyli zestawach tak złożonych, żeby pasowały wzorniczo i kolorystycznie do siebie.

Wzory tkanin żakardowych

Przy wzorach tkanin i dzianin żakardowych bardzo dużą rolę odgrywają zastosowane sploty tkackie. Kolor jest drugorzędny z uwagi na to, że może się zmieniać nieznacznie właśnie w zależności od zastosowanego splotu.

Wzory tapet ściennych

Te projekty wykonujemy na makietach z uwzględnieniem rodzaju i wysokości winylu. W przypadku tapet papierowych przygotowujemy projekt podobnie jak w przypadku tkanin drukowanych.

Inne wzory

Wyżej wymienione rodzaje wzorów są najczęściej projektowane przez nas, jesteśmy jednak otwarci na różnego rodzaju wyzwania.

Zapraszamy do kontaktu