Hess Designers

projektowanie wzorów tkanin i tapet

Proces projektowania

PROCES PROJEKTOWANIA

ZBIERANIE INFORMACJI

Bierzemy pod uwagę aktualne trendy i kolorystykę istniejące na danym rynku. Ważną rolę odgrywa wzornictwo firmy naszego klienta oraz również profil odbiorcy końcowego. Bywa także, że wzór powinien ściśle wpisywać się w stylistykę wzornictwa. Zastanawiamy się także wraz z naszym klientem nad optymalizacją kosztów produkcji. Cały ten etap zbierania informacji ma bardzo duży wpływ na późniejszy proces projektowania.

WSTĘPNY PROJEKT

Następnie przygotowujemy wstępne projekty, na bazie których będą przygotowane finalne wersje. Ten etap z reguły jest najdłuższy, gdyż już w fazie szkiców wzory powstają na podstawie informacji zebranych we wcześniejszym etapie.

NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE

Wsród nich wybieramy i doszlifowujemy te, które najbardziej odpowiadają nie tylko gustom klienta, ale także wymaganiom rynku. Omawiamy wszystkie szczegóły, dopracowujemy to, co zostało zasygnalizowane w poprzedniej fazie projektowania.

KOŃCOWY PROJEKT

Projekt przeznaczony do druku obejmuje plastyczną wersję elektroniczną wraz z dwoma różnymi wariantami kolorystycznymi. Jest też możliwość przygotowania separacji kolorystycznych. W przypadku tkanin lub dzianin żakardowych wersja plastyczna oprócz kolorów zawiera także ogólny opis użytych splotów tkackich. Projekty tapet winylowych przygotowujemy na makietach. Kolory podajemy według wzorników Pantone, w zależności od wyboru klienta – dla tekstyliów lub uniwersalnych. Jest też możliwość przygotowania separacji kolorystycznych.

© 2019 Hess Designers

Theme by Anders Norén