Hess Designers

projektowanie wzorów tkanin i tapet

Tapeta winylowa Sęki – wzór ponadczasowy

Tapeta winylowa „Sęki” ciepła, choć sękata.

Została wyprodukowana według naszego wzoru przez Ergis. Projektując wzór szukaliśmy czegoś naturalnego i spokojnego. Miał to być produkt z przeznaczeniem do przedpokojów i wnętrz biurowych. Nie myśleliśmy na początku, że źródłem projektu będzie drewno. Wychodziliśmy od faktury grubo tkanego płótna, przez nierówności nitki w tkaninie , aż po węzły na sznurach. Połączyliśmy więc w jednym wzorze gładkość grubej osnowy z akcentami sęków surowego drewna. Został wyprodukowany w wielu wersjach kolorystycznych, ale najlepiej wygląda w tych prezentowanych powyżej. Tapeta winylowa Deski została bardzo dobrze przyjęta przez rynek królując przez kilka sezonów. Doczekał się ona kilku modyfikacji – bez sęków i ze sznurami w wersji poziomej. Ciekawostką jest też materiał, który został użyty do stworzenia makiety dla naszego klienta, pozostawiamy go jednak w kwestii domysłów.

Poniżej jedna z opinii na temat tego wzoru:

„Tapeta , która w firmie występowała pod nazwą własną „Sęki” miała swój okres świetności.
Projekt zrealizowany w jakości Winyl spieniany na flizelinie; chętnie był sprzedawany z sukcesem w marketach budowlanych, dekoracyjnych jak i w sklepach detalicznych z tapetami.
Produkt ciekawy wzorniczo; nawiązujący do natury, duża gruba rolka; świetnie przykrywający niedoskonałości wykończenia ściany.
Tapeta była wykonana w kilku ciekawych wersjach kolorystycznych. Spotkała się również z zainteresowaniem na rynkach wschodnich. Tam miała swoją odsłonę pod nazwą „Sęki bez sęków” w kilku nowych wersjach kolorystycznych. To wszystko złożyło się na wielki sukces tego wzoru i produktu w postaci tapety, która z pewnością jeszcze zdobi wnętrza mieszkań.”

Małgorzata Drozdalska – projektant

 

Next Post

Previous Post

© 2018 Hess Designers

Theme by Anders Norén